Skutki Zażywania Leków Na Potencję

Stosowane zgodnie z zaleceniami lekarskimi, leki takie jak Kamagra są bezpieczne i nie powodują żadnych skutków ubocznych, nawet jeśli stosuje się je przez dłuższy czas. Należy jednak pamiętać, by nigdy nie zażywać dawki większej niż dopuszczalna, nie łączyć leku z alkoholem i narkotykami, a już z pewnością nie używać go, jeśli nie mamy problemów ze wzwodem.

Przez jednych zażywane przy każdej możliwej okazji, niemal jak środki dopingujące, przez innych traktowane jak przyznanie się do życiowej porażki – leki na potencję wzbudzają wiele emocji wśród mężczyzn w każdym wieku. O ile jednak niektórzy nadużywają tego typu środków, w ogóle nie zastanawiając się nad konsekwencjami, o tyle inni obawiają się ich spróbować, nawet jeśli mają do tego wyraźne wskazania lekarskie. Warto więc poznać prawdę na temat skutków zażywania leków na potencję.

Dziad z worem, czarna wołga i efekty uboczne środków na potencję
Lista skutków ubocznych leków na potencję zawarta w ulotce jest bardzo długa i może przerazić nawet najdzielniejszego mężczyznę. Wymieniono tam ból głowy, zaczerwienienie twarzy, poczucie zatkanego nosa, nudności i wymioty, ale także zaburzenia widzenia, pogorszenie słuchu, a w przypadku zmieszania leku z alkoholem – nawet zawał serca. Należy jednak pamiętać, iż firmy farmaceutyczne muszą umieszczać na ulotce informację o każdym efekcie ubocznym, który został zgłoszony przez pacjenta. Listę skutków ubocznych zawierają nawet leki zupełnie niegroźne, zawierające w składzie np. wyłącznie paracetamol.

Efekty uboczne środków na potencję prawie zawsze występują po niewłaściwym zażyciu leku. Najczęstszym problemem jest przedawkowanie. Na przykład maksymalna dawka Kamagry, jednego z najskuteczniejszych leków na potencję zawierających sildenafil jako substancję czynną, to 100 mg. Dawki tej nigdy nie wolno przekraczać, a jedna tabletka może być zażyta nie częściej niż raz na 24 godziny. Tymczasem niektórzy panowie, spragnieni jakichś kosmicznych doznań, Viagra świadomie przedawkowują Kamagrę. Skutkiem takiego nierozważnego postępowania są wszystkie uboczne efekty wymienione powyżej. Kamagra stosowana zgodnie z zaleceniami jest całkowicie bezpieczna i nie wywołuje negatywnych konsekwencji.

Kamagra nie jest dla każdego
Kolejny błąd to zażywanie leku na potencję przez osoby, które z tą dziedziną życia problemów nie mają. Kamagra to nie dopalacz ani anabolik – to lek, który może być stosowany wyłącznie przez osoby cierpiące na różnego rodzaju dysfunkcje seksualne. Przed zastosowaniem po tego typu środków należy zasięgnąć porady lekarskiej – istnieją bowiem przeciwskazania do stosowania leków z sildenafilem.

Działanie sildenafilu polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych męskiego prącia. W istocie lek wpływa na układ krwionośny człowieka, nie może więc być stosowany przez osoby, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia tego układu. Nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, niewydolność nerek czy niedawno przebyty zawał serca to przeciwskazania do zażywania środków na potencję. Tabletek nie można też mieszać z alkoholem i narkotykami.

Czy leki na potencję uzależniają
Na poziomie organicznym leki takie jak Kamagra nie mają działania uzależniającego – ani sildenafil, ani zawarte w niej substancje pomocnicze nie uzależniają i mogą być bezpiecznie stosowane przez długi czas. Po zakończeniu terapii możliwy jest powrót do dawnej sprawności seksualnej bez wspomagania medykamentami.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja, gdy zaburzenia erekcji mają podłoże psychogenne. Stosowanie leków na potencję w połączeniu z psychoterapią czy zmianą stylu życia pozwala mężczyźnie przetrwać kryzys w sprawach seksualnych, nabrać pewności siebie i powrócić do udanych zbliżeń. Należy jednak uważać, by zażywanie Kamagry nie przerodziło się w nawyk. Może się tak stać, jeśli mężczyzna zażywa lek bezrefleksyjnie, przez długi okres czasu, może poczuć pewnego rodzaju psychiczne uzależnienie. Warto więc mieć pod kontrolą swoje nawyki i pamiętać, że Kamagra jest lekiem, który można stosować wyłącznie przy występowaniu zaburzeń.